11.5.10

Fransa'nin fotografli kisa bilançosu...

Uzun uzun yazmayacagim bu sefer Fransa'da neler yaptim, nereleri gezdim, neler yedim, vs, vs. Zaten yol yorgunuyum, sabaha karsi ulastik Nairobi'ye. Dolayisiyla hiç halim yok yazi yazacak. Dün Paris CDG Havalimani'nda THY Istanbul uçusunu beklerken pek emin degildik Istanbul'a uçabilecegimizden. Kül bulutlari dolayisiyla Atatürk Havalimani trafige kapatilmak üzereydi ki kül bulutuna teyet geçip Nairobi'ye ulasmayi basardik. Buralara alismak yine birkaç günümüzü alir. Gerçi uyku gözlerimden aksa da disiplinli bir ögrenci olarak müzik okulumun yolunu tuttum ögleden sonraki teori dersim için. Amacim bir tasla iki kus, hem müzik hem de biraz alis veris yapmakti. Cenem düsmeden önce ben en iyisi sizi Fransa fotograflarimla basbasa birakayim. Biraz da onlar anlatsin...Le Petit Palais'deki Yves Saint Laurent sergi meraklilari uzun kuyruk olusturmus.

_


Seine Nehri'ndeki mesken olarak kullanilan, kiyiya demirlemis mavnalardan birinde James Bond'un suda yüzen, pervaneli arabasinin bir benzeri.

Paris Belleville semtinde saksi niyetine kullanilan ilginç bir araba.

Paris'in güneyi, Melun'da bir sato. Kapaliydi giremedim, ben de disaridan fotografladim.
_

_

Yüzyillardir sanatçilarin Paris'de bulusma noktasi Monmartre.
_
_
_
_
Le Sacré-Coeur...
_

_
_

3 yorum:

Butterfly dedi ki...

Saksı niyetine kullanılan araba çok ilginç,acaba trafiği de çıkıyormu :) güzel kareler yakalamışsın eline sağlık.Sevgiler sana...

figoltx dedi ki...

Asis'cim sanirim trafige çikiyordur. Bence kisa süreli karsi kaldirimdaki restoranin tanitimi içn park etmislerdi oraya.
Sana da sevgiler...

Tanya's dedi ki...

Nefis kareler..

Ve disiplininden ötürü de tebrik ederim..